Zielona szkoła w Bali

Zielona szkoła “Green School” w Bali (w Indonezji) to ponad 70 budynków zbudowanych z bambusa, gliny i okolicznej trawy. W czerwcu tego roku miałam przyjemność zwiedzić tą originalną placówkę i zadać parę pytań przewodnikowi wycieczki.

O szkole dowiedziałam się … przypadkiem, z hotelowej karty. Świetna forma promocji szkoły, pomyślałam i z ciekawością zapisałam się na zwiedzanie.

Szkoła powstała w 2008 roku i dziś uczy się w niej 420 wychowanków w wieku 3- 18 lat z 33 krajów świata, najpopularniejsze – US, Australia i oczywiście, Indonezja.

Najefektywniejszą formą promocji tej szkoły to niewątliwie projekty uczniów, które łączą w sobie troskę o środowisko z rozwiązywaniem problemów współczesnego świata i praktycznym zastosowaniem umiejętności.  W zielonej szkole uczeń nie jest jedynie numerem w dzienniku. Każdy nauczyciel jest mentorem i opiekunem a nauka odbywa się nie tylko poprzez umysł, ale z poszanowaniem potrzeb ciała i zdrowia psychicznego/emocji.

W elektronicznym magazynie szkoły ‘bambo news’,oraz na Facebooku, można znaleźc informacje o dwóch imponujących projektach, takch jak – autobusy zasilane zużytym olejem z kokosa i bambusowy most, który powstał jako praktyczny model zastosowania lekcji matematyki! Ruszył też projekt wyeliminowanaia plastikowych toreb z Bali, studenci dokonują tutaj niesamowitych rzeczy.zielona_szkola_promocja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>